W dniu 17.06.2012 r. odbył się Festyn Rodzinny w ramach organizowanego Dnia Otwartych Drzwi. Piękna pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że pojawiło się mnóstwo gości. Mieli oni okazję obejrzeć występy uczniów klas I-III i IV-VI, kibicować w meczach nauczyciele kontra uczniowie i rodzice kontra uczniowie, obejrzeć pokazy stażackie, zagrać w ringo, zrobić garnuszek na kole garncarskim pod okiem specjalisty, zwiedzić szkołę, a także spróbować pysznego ciasta oraz kiełbasy z grilla.Czas płynął szybko i zanim się obejrzeliśmy już nadszedł wieczór i koniec festynu.

 

Niedawno przekroczyli próg szkoły po raz pierwszy, trochę wystraszeni, niepewni, co ich czeka. Sześć lat minęło w oka mgnieniu. Aż trudno uwierzyć, że dziś już są w klasie szóstej i nadszedł czas pożegnania. W dniu 25.06.2012 r. nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia zostali zaproszeni na komers przygotowany przez rodziców tejże klasy. Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów, który przyjęty został entuzjastycznie, później nastąpiły podziękowania. Wspomnieniom nie było końca.Dziękuję rodzicom i uczniom za wspaniałą uroczystość, a także za trzy lata dobrej współpracy. Podobno pierwsze wychowawstwo pamięta się najdłużej i ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Cieszę się, że mogłam być wychowawcą tej klasy i patrzeć jak moi uczniowie rozwijają się, dorastają i uczą samodzielności. Ciężko się rozstawać, ale tak to już jest - wszystko ma swój początek i koniec. Uczniom życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Potyrała

 

Dnia 27 czerwca trzecia klasa, która szczęśliwie zakończyła pierwszy etap swojej edukacji, pożegnała się z grupą wiekową. Na spotkanie przybyli odświętnie ubrani uczniowie w towarzystwie rodziców. Zaproszono też nową wychowawczynię, która obejmie opiekę nad klasą od przyszłego roku szkolnego. Początek spotkania był okazją do obejrzenia zdjęć dzieci z różnych okresów ich życia. Następnie rodzice musieli na podstawie portretu i krótkiego wierszyka opisującego cechy charakterystyczne rozpoznać, o jakim dziecku jest mowa. Śmiechu było co niemiara. Dobrą zabawą było też wręczanie przez Samorząd Szkolny nietypowych odznaczeń i medali oraz dyplomów za niezwykłe osiągnięcia dzieci. Ważną pamiątką trzech pierwszych lat nauki w szkole będą niewątpliwie zestawy zdjęć, które otrzymali wszyscy uczniowie, a które pokazywały różne momenty ich szkolnego życia. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie dzieciom przez wychowawczynię tortu, na którym paliło się 6 świeczek. Każdy uczeń miał pomyśleć życzenie dotyczące dalszych lat nauki i zdmuchnąć jedną. Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią. Uczniowie pożegnali też swoją obecną wychowawczynię. Poczęstunek i rozmowy zakończyły to miłe spotkanie.

 

pict8904 W dniu 27.06.2012 r. uczniowie klasy VI wzięli udział w I Integracyjnym Konkursie Korczakowskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Polskiej Nowej Wsi. Dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji o Korczaku i ciekawego przedstawienia stworzonego na podstawie książki pt. "Pamiętnik Blumki". Następnie trzy osoby zostały przydzielone do drużyn konkursowych składających się z uczniów różnych szkół. Wygrała drużyna, w której znajdowała się Paulina Augustyniak.

 

img 1044 Miło nam poinformować, że uczniowie szóstej klasy uzyskali bardzo dobry wynik na sprawdzianie szóstoklasisty. Osiągnięty średni wynik 24,1 pkt. jest lepszy niż w gminie Komprachcice, lepszy niż w województwie opolskim, lepszy niż w miastach od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców i tylko o 0,5 pkt. gorszy od średniego wyniku miast powyżej 100 tys. mieszkańców, do których należy Opole z średnią 25,5 i Wrocław - 25,8pkt. Gratulujemy szóstoklasistom i ich rodzicom!

 
More Articles...
Tłumacz
Programy

Zegar